Poradí si a dokážou pomoci při nehodě?

  • Publikováno: 06.06.2017
  • Kategorie: Aktuality

Ve dnech 24. a 30. května 2017 se žáci obou devátých tříd zúčastnili kurzu první pomoci, který díky spolupráci s ČČK proběhl v naší škole již poněkolikáté. V prvním, teoretickém bloku se žáci seznámili prostřednictvím výkladu zkušené lektorky, bývalé zdravotní sestry a vyučující na zdravotní škole, se zásadami první pomoci. Žáci zhlédli i několik filmových ukázek, aby si mohli udělat jasnější obrázek o tom, jak při nejrůznějších situacích, vyžadujících první pomoc, zareagovat. V druhém bloku, který proběhl o týden později, si žáci mohli prakticky ověřit své nabyté znalosti.

Pod vedením žáků zdravotní školy, členů ČČK, si například na figuríně vyzkoušeli umělé dýchání nebo sami na sobě úvaz zraněné končetiny. Všichni oceňovali odborné znalosti školitelek, které byly ve stejném věku jako posluchači a dokázaly zajímavým, bezprostředním způsobem podat žákům důležité informace.  Všichni absolventi kurzu obdrží od ČČK certifikát, který jim umožní vykonávat funkci pomocného zdravotníka při různých akcích.
Do budoucna je pro žáky absolvování tohoto kurzu určitě důležitým základem pro to, jak si poradit,
a třeba i zachránit život v různých situacích vyžadujících zdravotní pomoc.

Taťána Mikulská

 FOTO