Michálek a Všetečka v michálkovickém kulturním domě

  • Publikováno: 22.12.2016
  • Kategorie: Aktuality

Ve středu 21. prosince 2016 se sešly oba školní soubory na společném vánočním koncertě ve vánočně vyzdobeném michálkovickém kulturním domě. Ve dvou dopoledních představením předvedly oba soubory výsledky své téměř čtyřměsíční práce. Dramatický kroužek Všetečka pobavil malé i větší spolužáky komickou ukázkou pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků v úpravě paní učitelky Vežranovské, a že se hercům práce povedla,svědčily výbuchy smíchu obecenstva především v představení pro žáky l. stupně. A potom se už zpívaly koledy a recitovaly básně s vánoční tématikou. Nejdříve zazpívali známé i méně známé koledy členové dětské části sboru, v příjemné atmosféře se k účinkujícím přidávali spontánně i malí posluchači, takže v některých okamžicích zpíval celý sál i jeviště společně. Ve třetí části programu se pak představily členky dívčí části sboru se svými vánočními písněmi a sklidily za své vystoupení zasloužený potlesk. To vše se opakovalo ještě jednou o hodinu později pro žáky 2. stupně, a přestože se už u některých, zejména menších účinkujících, projevovala únava, zvládli vystoupení na výbornou. Všichni se rozcházeli s radostným pocitem, že Vánoce jsou už opravdu za dveřmi. A až se sejdou příště, bude už v letopočtu na posledním místě sedmička.

FOTOGALERIE