Matematika 5.A

Dobrý den,

27.5. – 3.6.

Děti, dále by vám měl online výuku a posílání učiva zajišťovat učitel, který momentálně učí zbytek třídy ve školy.

S paní učitelkou Prsteckou jsme domluveni, že spolu budeme učivo konzultovat a ona vám ho bude posílat :).

Zatím se mějte, pokud budou dotazy, pište na email

20.5. – 27.5.

Zítra se uskuteční výuka přes Meet, pozvánky máte na emailu, potvrdit prosím.

Probereme ještě kompletně procvičení desetinných čísel a domluvíme se jak budeme pokračovat od příštího týdne.

Připravím ještě nějaký pracovní list, který zde zítra vložím (hlavně pro ty, co se nezúčastní online výuky).

Zatím se mějte, pěkný den

13.5. – 20.5.

Na pátek jsem naplánoval online výuku dáme si hoďku zaměřenou na sčítání, odčítání a zaokrouhlování desetinných čísel.

Nachystám zřejmě i nějaký online test :).

Proto na pátek prosím opakujte právě tyto činnosti (sčítání, odčítání).

A v učebnici na straně 52 se koukněte na zaokrouhlování des.čísel. Pročtěte si červený rámeček a zkuste vypočítat cvičení:

52/1,2,3,5,7

Zatím se mějte

6.5 – 13.5.

někteří mi psali, že by měli zájem o online výuku, prý už s ní máte zkušenosti. Rozhodl jsem se teda na zítra naplánovat online setkání, pozvánky máte na emailech.

Probereme trošku z desetinných čísel, poslechnu si vás jak vám to jde. Dáme pár příkladů a řekneme si nějaké zadání, co dále :). Zítra po výuce doplním zadání i zde.

Na online výuce byla zadána práce v učebnici str:

48/2,3,5

49/6,13

50/2,3,5

51/6,8,13

Zatím, pěkný den,

29.4. – 6.5.

Učebnice strana 42, porovnávání desetinných čísel, koukněte na instruktážní video na youtube

A potom procvičujte :

str. 42/3,4,5

str. 43/6,7,8,13

str. 44/3,5,7

Pěkný prodloužený víkend

22.4. – 29.4.

Tento týden se zkuste více věnovat i geometrii.

V učebnici se podívejte na stranu 38-39. Dávejte pozor na červené rámečky, můžete si je poznačit do sešitu. Taky věnujte zvýšenou pozornost 38/3, taktéž celý postup si poznačte do sešitu.

Jinak myslím, že zvládnete všechny cvičení z této dvoustrany, pokud bude s něčím problém, poznačte si to.

Klasicky zůstává práce v pracovním sešitě + na online cvičeních.

Držím palce a zdravím

20.4.

posílám řešení k testu z minulého týden.

prijimacky_reseni

15.4. – 22.4.

Pro odlehčení přidávám stránku https://www.mathplayground.com/grade_5_games.html kde můžete „hrát“ hry, ale přitom počítáte nejrůznější příklady.

V učebnici na dvojstraně 40-41 pracujte na cvičeních 1,2,3,4,5,6,7,8,14. Rozložte si to jako práci na celý týden.

A teď něco nezvyklého, kdo si troufne 🙂 dávám tady přijímačky z matematiky. Zkuste si je projít, co zvládnete, zvládnete, ale snažte se! Zkuste to udělat např. do neděle a já vám tady v neděli pošlu správné řešení a můžete si to zkontrolovat (buď sami nebo s rodiči) a spočítat si počet bodů.

prijimacky

Hodně štěstí,

8.4. – 15.4.

Daří se nám procvičovat? Doufám, že ano! 🙂

Na sváteční dny si dáme pár cvičení z učebnice.

Str. 35/8,9,10,11,14

Str. 36/2,6

Str. 37/7,9,10,11

Není toho hodně, jinak jsem rád, že mi někteří posílají úkoly na email, všechny je čtu, nebojte.

Kdo by měl hotovo z učebnice, může stále neomezeně procvičovat na internetových stránkách (viz. minule) a v pracovním sešitě.

Mějte se

1.4. – 8.4.

někteří mi poslali email s vypracovanými úkoly, chválím.

Na tento týden si dáme za úkol procvičování desetinných čísel (přesněji jejich zápis a porovnávání).

1) v pracovním sešitě můžete libovolně procvičovat kapitolu desetinná čísla (poslední sešit jsem dal nově příchozí žákyni, takže momentálně nemám u sebe a nevím jaká je to strana tak prosím mrkněte na to) :). Samozřejmě v pracovním sešitě můžete pracovat neomezeně!

2) posílám odkaz, který si zkopírujte a vložte do internetu https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_mat1.php (vpravo kliknout na 5.třída, desetinná čísla a pak libovolně zápis a porovnávání) až budete mít cvičení hotovo, dejte si vždy kontrolu. Udělejte si tabulku a zapisujte si své skóre a to mi taky můžete do emailu poslat :). Budu mít přehled jak si vedete.

Držím palce a kdyby byly dotazy neváhejte mi napsat.

25.3. – 1.4.

dávejte pozor, protože nás čeká nové učivo. Jde o desetinná čísla, lepší by bylo, kdybych vám to mohl vysvětlit osobně, ale nedá se nic dělat. To zvládnem!

Začínáme v učebnici na straně 32. Tady máme úvodní seznámení s tím co to desetinná čísla jsou. Takže na straně 32 projdete krok za krokem jednotlivé úlohy a z červených rámečků si uděláte do sešitu výpisek (tak jako jsme zvyklí).

Dále na straně 32 cvičení 3 (přečíst), na straně 33 cvičení 4 (přečíst). Strana 33 cvičení 5 (zapsat do sešitu), 33 cvičení 6 (přečíst), 33 cvičení 9 a 11 v rámci procvičování (spočítat do sešitu).

Na straně 34 udělat červený rámeček „zopakuj si“. Dále 34/1 (přečíst) a 34/2,3,4,5 (zapsat do sešitu).

Možná se zdá, že toho je hodně, ale máte to na celý týden, takže rozvrhnout práci a procvičovat, u cvičení, které jsou na čtení, tak zkuste poprosit rodiče, aby vás kontrolovali. Jinak budu rád, když mi třeba na mobil vyfotíte cvičení co píšete do sešitu a pošlete na email gurkovsky@zsmichalkovice.cz – ale není to povinnost.

Nezapomeneme i na geometrii :). Konstrukce čtverce, obdélníku, trojúhelníku a kružnice.

V případě dotazů pište na email.

PS: na youtube lze najít videa k desetinným číslům jedno vám pošlu a další by vám měly naběhnout vpravo.

Zdravím,