Marlenka

Dne 3. 3. 2020 jsme navštívili společnost MARLENKA, která vyrábí medové dorty MARLENKA podle staroarménské rodinné receptury. Na exkurzi se děti zábavnou formou seznámily s historií a vývojem firmy od jejího prvopočátku, pohádkovým příběhem byly uvedeny do tématu cukrářské výroby a povolání, která s tímto tématem souvisí (pekař, cukrář, prodavač, řidič a dalších). Děti se taktéž dozvěděly více informací o surovinách, které jsou potřebné k pečení sladkých dezertů (například získávání medu). V neposlední řadě získaly představu pomocí obrázkové mapy, kde všude do světa a jakým způsobem se výrobky Marlenka vyvážejí. V závěru jsme si prošli výrobním procesem, ochutnali sladký dezert a žáci si zahráli na návrháře. Každá skupina navrhla svůj originální dort. Poté si jednotlivci zopakovali téma povolání v pracovním listu. Tento den proběhl v rámci Šablon II. 2. II/16. Projektový den mimo školu se nám vydařil a všem se exkurze líbila.