Kdo si „patlá“, nezlobí – aneb modelínové tvoření 4. A

  • Publikováno: 02.10.2017
  • Kategorie: Aktuality

Není asi vůbec jednoduché přeladit se z prázdninového dovádění a volnosti do stavu soustředěného poslechu výkladu paní učitelky a plnění školních úkolů, a tak jsme si brzy všimly, že někteří žáčci si tento přechodový stav zpříjemňují mačkáním a mnutím modelínové hmoty nejen o přestávkách, ale bohužel ti „tvořivější“ i během vyučování. Malým umělcům byla tato aktivita samozřejmě zatržena, ale k velké radosti celé třídy přislíbena paní učitelkou do nejbližší hodiny pracovních činností. Žáci v této vyučovací hodině mohli modelovat na libovolné téma, ale asi proto, že se blížil čas obědu, shodli se všichni na jednom – jídlo. A jak se jim výtvory povedly, to už posuďte sami…

Mgr. Elen Ivánková, asistentka pedagoga

FOTO