HOW LITTLE MOLE GOT HIS TROUSERS

  • Publikováno: 23.05.2016
  • Kategorie: Aktuality

Krtek zatouží po krásných modrých kalhotkách s velkými kapsami. Sám ale neumí tkát, ani stříhat, šít nebo barvit látku. Poprosí tedy o pomoc své kamarády…

Nejznámější Krtkův příběh Eduarda Petišky a ilustrátora Zdeňka Milera byl tématem jedné ze čtenářských dílen ve 4. ročníku, tentokrát však v anglickém jazyce. Prostřednictvím Kimovy hry se děti seznámily s některými novými slovíčky, s dalšími se měly možnost setkat při práci s výkladovým slovníkem, pro každého byla připravena zjednodušená verze příběhu k samostatnému čtení. Děti se naučily, že není třeba znát význam všech slov, abychom pochopili, o čem je řeč – a to se nám určitě podařilo. V závěru čtenářské dílny si děti vytvořily své vlastní leporelo, ve kterém zachytily nejdůležitější momenty celého příběhu.

Foto