Galerie Plato ve škole 6. A a 6. B

  • Publikováno: 05.04.2017
  • Kategorie: Aktuality

Dne 30. 3. jsme místo výtvarné výchovy měli akci, která se jmenovala Malování hlínou;  přijela s námi malovat paní z galerie Plato. Bylo to o uměních, a jaká umění můžou být. První hodinu jsme vyplňovali jeden papír, kde jsme měli přiřadit, jak se dané umění jmenuje, přiřazovali jsme fotografie, např.: soch, grafik, instalací atd. V druhé hodině nám rozdali černé plátno, barvy, pásky a hlínu, které se říká šlikr. Měli jsme za úkol různě nalepit pásky na plátno a potom na vynechaná místa štětcem nanést hlínu a potom barvu. Hlínu jsme nanášeli proto, aby byla barva sytá. Bez hlíny by barva zanikla. Když jsme to měli vybarvené, tak jsme pásky odlepili. Bylo to strašně super a strašně se nám  to líbilo.

Lenka Laštovičková, 6. A

 FOTO