DÚ do úterý 21. 4.

Milé děti,

Velikonoce jsou za námi a opět nás čeká pro nás už běžný pracovní týden. Možná se to brzy změní a koncem příštího měsíce se sejdeme ve škole. To bude prima 🙂 . Já osobně se už moc těším a pevně doufám, že vy taky. Tento týden je přesto něčím zvláštní, čeká nás naše první setkání na dálku. Zítra, to je čtvrtek, se uslyšíme, někteří i uvidíme, přes svoje počítače doma. Všem jsem vám rozeslala pozvánky, takže vás budu čekat, abychom si mohli povídat, něco málo si zazpívat, přečíst a vypočítat. Je toho tolik, co nám společně uteklo, ale zase máte jiné zážitky, o které se s námi rádi podělíte.

Milí rodiče,

opět bych Vám chtěla poděkovat za Vaši trpělivou a mnohdy nelehkou práci s Vašimi dětmi při domácí výuce. Není to vůbec snadné skloubit péči o domácnost, případné zaměstnání a starost o děti včetně jejich výuky. Už to trvá dlouho, ale snad se blýská na lepší časy. Snad se školy našim malým dětem v květnu otevřou. Zatím musíte vydržet a dále se snažit své děti vzdělávat, jak jen to jde. Od zítřka Vám možná trochu ulevím, ale hlavní nápor učení stále zůstane na Vás rodičích.

Nezapomeňte se, prosím, podívat na školní maily svých dětí, kde máte pozvánku na zítřejší online setkání. Pokud se zítra Vaše dítě setkání zúčastní, je třeba potvrdit účast, někteří už to udělali, děkuji, a zítra se v danou hodinu včas připojit. Prosím, pomozte svým dětem. Ještě určitě nejsou tak zdatní čtenáři, aby se zvládly v pozvánce zorientovat a samy se připojit. Děkuji 🙂 .

A teď k učení:

Písanka: str. 21, 22, 25, 26 (nově písmena T, b, opis slov, přepis vět)

Slabikář: str. 78 – 81 (nově písmeno F. f, čtení slov, vět, hádanky, pohádka Hrnečku, vař!)

Pracovní sešit ke slabikáři: str. 46 (procvičování písmena F,f)

Matematika: str. 11 – 13 (sčítání a odčítání do 20)

Prvouka: str. 55 (měsíce v roce – naučit se je vyjmenovat zpaměti)

Pokud máte zájem, posílám další odkaz na televizní pořad vhodný ke vzdělávání dětí.

ctedu@ceskatelevize.cz

Našla jsem tam krátké, zhruba 5 min, pořady s Michalem Nesvatbou na vyvození písmenek. Dětem by se to mohlo líbit, není to dlouhé, je to zábavné a možná si písmenka i lépe zapamatují. Kdo by měl o zábavné vyvozování písmenek zájem, musí se proklikat 1. stupněm ZŠ, ČJ a literaturou, slovní zásobou, abecedou a je tam. Není to složité.

Mějte se, učte se a s dětmi zítra na slyšenou 🙂 .

Šárka Vežranovská