Dú do úterý 14. 4.

Milé děti,

dneska vám udělám velikou radost 🙂 . Jelikož se blíží velikonoční prázdniny a čekají vás 4 dny veselí, volna a pohádek, dostanete ode mě i méně úkolů. To abyste mohly vyrazit ven a užívat si pořádně teplého jarního počasí. Určitě už víte, které měsíce jsou jarní, znáte některé jarní kytičky, tak teď je čas osahat si jaro i jinak. Je třeba se pořádně vyřádit venku, na zahradě a v lese i bez roušek 🙂 . To abyste mi o tom mohly po Velikonocích vyprávět. Nebudeme sice ve škole, to zatím nejde, ale uslyšíme se přes počítač a já se na to už moc těším. Jinak vás chci pochválit za vaše školní snažení, určitě pěkně čtete, snažíte se psát, počítáte a i jinak děláte rodičům velikou radost. Jen tak dál 🙂 .

Milí rodiče,

Vám děkuji především za Vaši trpělivost, spolupráci a založení školních mailů dětí, které začneme využívat hned po Velikonocích. Dneska najdete ve svých mailech (zatím ne v těch školních) první informace o blížícím se audio setkávání s Vašimi dětmi 🙂 .

V tomto výjimečném týdnu, kdy máme Velikonoce, byť letos trochu jiné, dostanou děti méně úkolů než obvykle.

Slabikář – str. 61 + 66 (stránky vztahující se k Velikonocům) + str. 77

Pracovní sešit ke slabikáři – str. 45

Písanka – str. 23 (opis slov) + str. 24 (přepis slov do psacího písma), str. 21 + 22 NEPSAT!

Matematika – str. 10 (seznámit se s odčítáním do 20, opakovat sčítání, psaní číslic, diktát čísel, jejich rozklad, číselnou řadu 0 – 20 tam i zpět, čísla hned před a hned za jiným číslem)

Prvouka – str. 51 (Velikonoce)

Milé děti, milí rodiče,

přeji Vám veselé, prosluněné Velikonoce plné radosti a pevného zdraví.

S pozdravem

Šárka Vežranovská