Dú do úterý 12. 5.

Milí prvňáčci 🙂 ,

opět přišla další středa, zadat úkoly je třeba.                                                                                                                        Pouštíte se do nich směle, plníte je jistě skvěle.                                                                                                                                Kromě čtení, počítání stíháte i psaní, hraní,                                                                                                                                      hovoříte anglicky. Jste šikovní, fakticky.  🙂                                                                                                                                      Pochvalu si zasloužíte, ale to vy jistě víte.

Takže tady máte další várku:

Písanka: str. 34 – 36 (nově písmena ř, Ř)

Slabikář: str. 74 + 75 (čtení ke Dni matek),  str. 88 + 89 (rozlišovat při čtení slabiky di, ti, ni a dy, ty, ny)

Pracovní sešit ke slabikáři: str. 43 (Popletená pohádka) + str. 52 (slova se slabikami dě, tě, ně)

Matematika: str. 20 – 22 (trénovat sčítání a odčítání do 20, počítání s číselnou osou, dopočítávání; nově – vztahy o několik více, o několik méně)

Prvouka: str. 61 (Orientace v čase – opakování), str. 62 (Místo, kde žijeme – musíte vědět, jak se jmenuje naše vlast, jak vypadá naše vlajka – musíte ji umět správně vybarvit)

Připomenutí Dú z pondělní online hodiny – vyrobit přání ke Dni matek (dle vlastní fantazie) – zítra si společně napíšeme věnování.

Děti, ať se vám při plnění úkolů daří a zítra na slyšenou.

Zdraví vás

paní učitelka Šárka Vežranovská 🙂