Divadlo ruku v ruce s hudbou

  • Publikováno: 10.03.2016
  • Kategorie: Aktuality

V pátek 4.března 2016 bylo v michálkovické knihovně pořádně rušno. Daly si zde sraz dva divadelní soubory z naší školy.

Dětský dramatický soubor Všetečka pod vedením paní učitelky Vežranovské zde zopakoval úspěšné vystoupení

O perníkové chaloupce a stejně jako na podzim v kulturním domě, tak i zde sklidil od diváků zasloužený potlesk.
S dvěma scénkami se předvedlo i učitelské satirické trio ŠaLiTa. První scénka, O historii michálkovické školy trochu jinak, kterou diváci viděli na slavnostní akademii u příležitosti 50. výročí naší školy, měla opět veliký úspěch a diváci s napětím očekávali, jak si povede učitelské trio při premiéře další scénky s názvem V knihovně v knihovně. Byla napsána na přání zaměstnankyň michálkovické knihovny, aby vtipně upozornila na některé problémy, které naše paní knihovnice trápí, a svůj záměr vrchovatě splnila.

 

Michálkovické babky Mařenka, Andulka a Bětuška opět bodovaly nejen svým originálním zjevem, ale i vtipným, rádoby ostravským nářečím. Je třeba zmínit také vystoupení bubenického spolku Soul djembe z Rychvaldu, které divadelní podvečer provázelo a setkalo se s velkým ohlasem u posluchačů i dětských herců. Všichni si poslechli několik zajímavostí o činnosti spolku i o hudebním nástroji, na který členové hrají, a na miniworkshopu si mohli vyzkoušet, jak se na tento západoafrický buben hraje. Opět se potvrdilo, že vtipné slovo a dobrá muzika patří k sobě, a když se sejdou lidé, kteří na toto slyší, akce se opravdu vydaří.

Mgr. T. Mikulská