Dětský den 6. A  – Svět techniky

  • Publikováno: 20.06.2017
  • Kategorie: Aktuality

Letos jsem se s dětmi vypravila do Světa techniky na program „Jak zprovoznit nemocnici“. Animátorka, která se nás ujala u vchodu, nás odvedla do výukové místnosti Leonardo a tam nás čekalo vybavení, které už od pohledu mělo spoustu společného s elektřinou. Žáci byli rozděleni do skupin, kterým sami vymysleli názvy, jako např. Jožkovci, Dutohlavci atd. Dále si v rámci skupiny rozdělili funkce: „hlavní elektroinženýr a další elektroinženýři“, zabývající se rentgenovým zářením
a stavěním elektrických obvodů. V rámci zprovoznění nemocnice museli prvně vyrobit elektrický proud třením balónku o vlasy a následné pohybování plechovky, dále jim půjčili čarovnou hůlku…

Velice příjemné a zajímavé bylo zapojování různých obvodů na stavebnici a propojení vypínače se světlem, zapojení ventilátoru atd. Někteří zase byli vysílání do prostorů Světa techniky, kde vyhledávali potřebné informace….

V další části jsme měli prostor prohlédnout si expozice a nakonec jsme navštívili 3D kino s filmem o dobývání vesmíru.

Mgr. Ludmila Ševčíková

FOTO