Český jazyk 6. ročník (do úterý 17. 3.)

Dobrý den,

některým z vás nejde otevřít soubor ve wordu, proto vám tady vypíšu úkoly.

Mluvnice:

 1. Do sešitu mluvnice vypracovat z učebnice na str. 73 cv. 3a, 7
 2. V sešitě mluvnice podtrhnout zápis Skloňování zájmen on, ona, ono (obrázek rodiny) – rámečky a tabulku a udělat na okopírované stránce cv. 1, 2
 3. Do sešitu mluvnice vypracovat z učebnice na str. 75 cv. 3, 5, 7 a Jazykový rozbor
 4. V sešitě mluvnice opět podtrhnout okopírovaný zápis Skloňování zájmen můj, tvůj, svůj, její (rámeček a dvě tabulky – 1. Přehled skloňování zájmen můj, 2. Přehled skloňování zájmena její), v těchto okopírovaných materiálech vypracuj cv. 1 a 2, dále cv. 4, 5, 6, 7.

Sloh:

 1. Do sešitu mluvnice v části SLOH udělat zápis z učebnice na str. 132 Popis pracovního postupu (modrý rámeček, pouze výpisek – to co je tučně zvýrazněno)
 2. Do sešitu slohu vypracuj ze str. 132 cv. 2 a 3

Literatura:

 1. Platí úkoly z minulého týdne – do sešitu literatury vypracovat odpovědi k textu z čítanky na str. 119 (1, 2) a 125 (1, 2, 3)
 2. Do sešitu literatury udělat zápis z čítanky na str. 121: Jiří Suchý (český divadelník, hudebník, textař, básník; dvojice s Jiřím Šlitrem – založení divadla Semafor – zkratka ze slov Sedm malých forem, pak s Jitkou Molavcovou; knižní tvorba = přepisy divadelních her: Jonáš and dr. Matrace a jiné hry ze Semaforu, písňové texty: Klokočí, Pro kočku, Písničky)
 3. Přečíst v čítance str. 120 a str. 121 – odpovědi zapsat do sešitu literatury
 4. Do sešitu literatury udělat zápis z čítanky na str. 123: Jaroslav Seifert (básník, spisovatel, jako jediný obdržel Nobelovu cenu za literaturu v r. 1984, mezi nejznámější básnické sbírky patří: Město v slzách, Poštovní holub, Přilba hlíny, Maminka, Býti básníkem, dále sbírka pamětí: Všecky krásy světa, knížky pro děti a mládež: Chlapec a hvězdy, Šel malíř chudě do světa)
 5. V čítance na str. 122 přečíst Maminčino zrcátko, odpovědi pod textem vypracovat do sešitu literatury (pouze otázky 1 – 5)