Budoucí poslanci nebo senátoři?

  • Publikováno: 06.06.2017
  • Kategorie: Aktuality

V závěru května letošního roku se vydali žáci IX. B na jednodenní školní výlet do Prahy. Díky Bc. Ivanskému, který nám zařídil prohlídku, dostali se žáci do míst, kam se návštěvník Prahy běžně nedostane.  Po nezbytné osobní prohlídce zavazadel a projití bezpečnostním rámem hned zrána zasedli všichni na balkóně a chvíli sledovali zasedání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jak trefně poznamenala jedna z žákyň, připadala si, jako někdy u nás ve třídě. Jeden mluví k ostatním a ti si dělají, co chtějí. Poté se všichni žáci i s doprovodem přesunuli do prostor Valdštejnského paláce, aby si prohlédli historické prostory a senátní místnosti. Díky velice poutavému slovu zkušené průvodkyně se dověděli řadu zajímavostí o historii budovy a jejím současném využití. Pro žáky byla bezesporu zajímavá informace, že zasedací místnost Senátu ČR je zřízena v bývalé konírně pro 36 koní a že jeden z lustrů, které svítí při jednání dnešním senátorům, svítil už před mnoha lety Valdštejnovým koním.  Procházkou ve Valdštejnských zahradách jsme zakončili tuto inspirativní prohlídku. Možná že se některý z žáků po letech vrátí do lavic Parlamentu ČR jako jeho člen.  Odpolední návštěva a prohlídka Národního divadla jen dokreslila obrázek Prahy. Na jeho střeše pod majestátními trigami si všichni uvědomili, že Praha je nejen historické a politické, ale i umělecké centrum naší vlasti.

Taťána Mikulská

FOTO