Bouře – představení v Divadle loutek

  • Publikováno: 20.09.2016
  • Kategorie: Aktuality

Ve čtvrtek 15. září 2016 se žáci obou IX. tříd zúčastnili divadelního představení Bouře v Divadle loutek v Ostravě. V napínavém příběhu, dramatické romanci W. Shakespeara, ve kterém se prolínal reálný svět s nadpřirozeným, žáci ocenili především originalitu spojení živých herců s těmi loutkovými. Mnozí oceňovali výtvarné pojetí loutky vzdušného ducha Ariela, kterého vodily 3 herečky v černých overalech, nebo přemýšleli nad ovládáním tří obrovských loutek bohyní. Jiné zaujala role pohádkového mága, někteří se bavili hereckými kreacemi postavy netvora Kalibána. Prostřednictvím příběhu si všichni připomněli velká shakespearovská témata, jako jsou vztah dcery a otce, sourozenecká rivalita a nenávist, síla lásky, myšlenky zrady a pomsty i smysl odpuštění.

V roce, kdy si celý literární svět připomíná 400 let od úmrtí slavného anglického dramatika, to byla výborná volba, jak přiblížit současnému mladému člověku dílo velkého klasika.