AJ 4.B

Všechny žáky ze 4.B srdečně zdravím. Tento týden se nese ve znamení Velikonoc. Rozšíříme si slovní zásobu o pár nových slovíček, které si zapíšete do sešitu „slovíčka – vocabulary“.

Easter – Velikonoce, Happy Easter – Veselé Velikonoce, an Easter card – velikonoční přání, a rabbit – zajíček, hot cross buns – horké buchty s křížem (typické pečené pečivo v Británii, je na obrázku v pracovním sešitě), an Easter egg – velikonoční vajíčko, chocolate – čokoláda. Co se týče výslovnosti – pokud ji zvládneš najít sám, chválím. Jinak popros dospěláka, který ti zadá slovíčko na vyhledavači (který obyčejně používá) do překladače, když si zapneš obrázek mikrofonu, zapne se i zvuk s výslovností.

Pracovní sešit str. 64 – cv. 1 – na 8 obrázcích jsou vyobrazeny velikonoční zvyky, tradice a slovíčka – přečti si je, čemu nebudeš rozumět zadej do překladače na internetu

cv. 2 – Do vět doplníš, které číslo obrázku patří do dané věty. Např. do první věty ve cv. 2 patří obr. 3 z prvního cvičení. – In my country, boys make Easter sticks. – V mé zemi si chlapci dělají velikonoční karabáče.           (Easter stick = velikonoční karabáč)

Toť vše pro tento kratší týden. 🙂 Přeji všem veselé Velikonoce.  Tereza Herzánová