AJ 1.A, 1.B

Srdečně zdravím naše prvňáčky!

Z minulého týdne máte hotový obrázkový slovník z kapitol 1-5, zopakovali jste si čísla a barvy. Věřím, že se Vám aktivita líbila.

V tomto týdnu nás čeká 6 nových slovíček z kapitoly 6 Bathtime! – Čas koupání, učebnice str. 48-49, 6 nových slovíček je na str. 49 dole. Pokud s Vašimi rodiči můžete pracovat na poslechovém učitelském CD – slovíčka +písnička se slovíčky (poslech 20, 21-23), jinak si aspoň najdete písničku na vašem CD, které je v pracovním sešitě – poslech 17.

V pracovním sešitě nás čekají 2 strany – str. 46 a 47.

Na str. 46 nejdřív dokreslíte potřeby ke koupání a pak dle poslechového učitelského CD budete podle instrukcí poslouchat a vybarvovat a potřeby ke koupání (poslech 24). Pokud poslechové učitelské CD nemáte, dospělý Vám jednoduše nadiktuje barvy ke slovíčku. Tedy např. yellow duck – žlutá kachnička, pink towel – růžový ručník atd.

Na str. 47 – Pokud uvidíš na obrázku kachničku, uděláš fajfku – předtištěno v tabulce s obrázky, na obrázku není svíčka – uděláš křížek, takto postupuješ s dalšími obrázky. Věci, které jsou na obrázku, napíšeš fajku, nejsou na obrázku, napíšeš křížek.

 

K procvičování slovíček můžete použít i pracovní sešit na str. 72-75, jsou tam po kapitolách přehledně slovíčka.

 

Opatrujte se, buďte zdraví a v pořádku.

Tereza Herzánová