AJ 1.A, 1.B

Srdečně zdravím všechny naše prvňáčky!

Tento týden nás čeká kapitolka Happy Easter – Veselé Velikonoce

V učebnici se podíváte na str. 68-69. Na str. 68 dole je 5 nových slovíček: an Easter card – velikonoční přání, a rabbit – zajíček, hot cross buns – horké buchty s křížem (na obrázku), an Easter egg – velikonoční vajíčko, chocolate – čokoláda. Co se týče výslovnosti – dospělák ti zadá slovíčko na vyhledavači (který obyčejně používá) do překladače, když si zapneš obrázek mikrofonu, zapne se i zvuk s výslovností.

V pracovním sešitě budeš pracovat na str. 66 a 67. Na str. 66 nejdřív si vybarvíš nahoře 4 velká vajíčka základními barvami – yellow (žlutá), red (červená), green (zelená), blue (modrá). Potom si je vybarvíš v obrázku a spočítáš. Cílem je procvičit spojení čísla a barvy – např. four yellow eggs – čtyři žlutá vajíčka.

Na str.  67 v pracovním sešitě si nakreslíš velikonoční přání.

 

Přeji veselé Velikonoce!!!

Tereza Herzánová