5. B -matematika od. 6. 4. do 13. 4.

Dobré odpoledne, paní učitelka Konečná prosila rodiče, ať zavedou mail svým dětem. Nejlépe je jméno @ zsmichalkovice.cz.

My končíme učebnici matematiky, jak jsem s některými žáky probírala učivo desetinných čísel, tak neměli problém. Odčítání desetinných čísel – skončili jsme písemným úkolem 51/6. Zkuste zpaměti 51/8 – 15 dobrovolně – procvičování, písemně slovní úlohu  51/ 16, 17.

Zaokrouhlování desetinných čísel – když si odmyslíte desetinnou čárku, tak zaokrouhlujete jako celá čísla. Vše je napsáno v růžovém rámečku str. 52/ 1, procvičte si písemněn52/4. Na folie 52/6. Na folie 53/ 9, 12, 16. 55/ na folii s kontrolou 1, 2, 3, písemně 55/ 7, 12.

Závěrem si sami pro sebe udělejte písemku – stranu 58, poproste rodiče, ať vám to zkontrolují. Proveďte si sami sebehodnocení, co jste zvládli a co nikoliv. Držím palce.

Třetí díl Matematiky je na vrátnici školy, ale nemohu se dovolat na paní uklízečku Bránickou, abych vám napsala v kolik hodin si pro něho máte dojít.

Slunce v duši, mějte se rádi a buďte v pohodě a nezlobte rodiče! EP