Sociální pedagog

pondělí, úterý 7:30 – 15:30

sudá středa 7:30 – 15:30

nebo po předchozí domluvě

Náplň práce sociálního pedagoga:

Směrem k žákům:

• věnuje se žákům s výchovnými obtížemi a se sociálním znevýhodněním, žákům se specifickými vzdělávacími potřebami,  provádí sociometrická šetření s následnou intervencí
  • výchovně pracuje se všemi žáky, posiluje efektivitu preventivního působení na žáky
  • mediace konfliktů se žáky a rodiči

Směrem k pedagogům:

• posiluje znalosti, dovednosti a sebejistotu pedagogů při předcházení výskytu rizikových jevů (syndrom vyhoření, neefektivní komunikace se žáky)
  • konzultace směrem k vztahovým problémům ve třídách a k žákům vykazujícím dlouhodobě problémové chování (kázeňské prohřešky, neplnění školních povinností)
  • podpora při obtížné komunikaci s některými zákonnými zástupci (výchovné problémy, osobní obtíže žáka)
  • přímá práce s třídními kolektivy
  • supervize činnosti školních asistentů

Směrem k rodičům:

• motivuje k návaznému preventivnímu působení
  • nabízí řešení konfliktních situací a poradenské činnosti, zabývání se rodinnou situací žáka (nastavení domácí přípravy do školy, začlenění dítěte do třídního kolektivu, rodinné a existenční problémy a poradenství v oblasti spolupráce s dalšími subjekty.
  • osobní konzultace k seznámení s výsledky šetření (např. šikany apod.).