Král zlomků

Na konci školního roku jsme se rozhodli provětrat matematické buňky, které již pomalu najíždějí do režimu prázdnin. Byli vybráni žáci ze sedmých, osmých a devátých ročníků a červnové odpoledne mohlo začít. Dorazil k nám Jirka ze společnosti Z.A.D.E.K., která s námi spolupracuje v péči o nadané žáky, a žákům vysvětlil pravidla hry. Z počátku jsme viděli, že název hry se jim nezamlouvá. Král zlomků zněl pro mnohé z nich děsivě. Nakonec se všichni, rozděleni do tří skupin, vrhli do boje. Z počátku strach ze zlomků ochromoval matematické buňky. Po chvíli se však všichni nadšeně vrhli do hry. Po zahřívacím kole to vypuklo a boj o korunu mohl začít. Ve finále se ocitlo pět žáků a vítězům ze srdce gratulujeme. Jako dárek jsme jim předali onu hru, aby mohli trénovat, neboť na podzim nás čeká nové školní kolo a poté kolo městské.

Děkujeme za příjemné odpoledne dětem i Jirkovi ze společnosti Z.A.D.E.K.

fotky