Sněhování 6. B

Hurá sníh,

tolik sněhu jsme už dlouho neviděli  a tak 6.B, která v lednu při první nadílce nestihla vytvořit během výtvarné výchovy nic ze sněhu, zajásala. O to větší radost byla, když sněhu bylo mnohem více a podmínky ideální. Vybaveni zimn​í​m oblečením, lopatami a špachtlemi vyrazili jsme na hřiště u školy. Dokonce i ovzduší nám přálo a větřík rozfoukal smog, abychom mohli ven.
Opět  vznikly nejprve hromady sněhu a pak děti bádaly,  co by to tak mohlo být. Z krokodýla se stala nakonec mořská panna, z iglú obří hlava a z domu sedačka. Všichni jsme si to opravdu moc užili a těšíme se, že nám to zase jednou vyjde a vytvoříme něco dalšího.
​Ludmila Ševčíková
 

Informace k zápisu k povinné školní docházce v roce 2017

V souvislosti s novelizací školského zákona účinnou od 1. ledna 2017 (§ 36 odst. 4) se změnil termín přihlášení dítěte k povinné školní docházce. V naší základní škole se zápis uskuteční, v souladu se zákonem, ve dnech 5. – 6. 4. 2017.

 Mgr. Jiří Slepička v.r.

   ředitel školy

 

INFORMACE – plavání tříd 2.A a 2.B

První lekce plavání 2. ročníků proběhne již 1. 2. 2017, a to od 9.30 do 10.15.

Výuka probíhá standardně od 8. 00 do 12. 35, na plavání jedou žáci v doprovodu třídní učitelky městkou hromadnou dopravou.

S sebou si přinesou: 2 x ručník, mýdlo, čepici – vše v igelitové tašce, druhou igelitovou tašku na boty, pouzdro, ŽK, úkolníček, 2 x 30 minutovou jízdenku (žádné učebnice ani pracovní sešity nepotřebují).

Na plavání nejsou povoleny náušnice ani žádné další šperky. Vlasy musí být řádně sepnuté.

 

Svačiny – výběr na únor

Vážení rodiče,

od ledna připravujeme dětem 1. stupně svačiny za 10 Kč, hodnota potraviny činí 7 Kč.

Svačina zahrnuje: 1 x týdně sladké pečivo (šáteček, kobliha, závin…)

1 x týdně slané pečivo s máslem, Ramou, pomazánkou, kouskem zeleniny …

1 x týdně celozrnný chléb s pomazánkou, kouskem ovoce nebo zeleniny…

2 x týdně chléb s máslem, Ramou, pomazánkou….

Nápoje si děti musí nosit z domova. Jogurty a školní mléko jsou řešeny v programu Školní mléko. Ovoce zase zajišťuje program Ovoce do škol.

Svačinky je třeba platit dopředu zároveň s placením obědů. Systém odhlašování je stejný – nejpozději do 8.00 ráno, jinak svačinka propadne.

Těm, kteří platí bezhotovostně, jsem svačiny připočetla k obědům, stačí jen zvýšit limit o cca 200 Kč měsíčně. Ostatní musí dopředu zaplatit v hotovosti.

Děkuji za užívání stránek www.strava.cz, používání e-mailu jidelnazs@zsmichalkovice.cz

 

Stravné na únor 2017 budu vybírat v pondělí 30. ledna 2017                    7 – 15 hodin

                                                                úterý     31. ledna 2017                    7 – 15 hodin

                                                                středa     1. února 2017                    7 – 8 hodin

 

Karin Fajkusová, vedoucí školní jídelny

 

​Konečně napadl sníh …​

Hurá, konečně napadl sníh. Byla by škoda vysedávat ve třídě, když se venku objevil sn​íh a je celkem akorát tvarovatelný. V hodině výtvarné výchovy se učíme pracovat s různými materiály, tak proč ne sníh. Popadli jsme lopaty, kolečka, kyblíky a špachtle a vyrazili jsme. Venku jsme trochu posmutněli, neboť původní představa kluků, že bude celé dvě hodiny koulovačka, byla převálcována představou p. učitelky, která po nás chtěla něco vytvořit. Prvotní nadšení bylo pryč, zjistili jsme, že nanosit dostatek sněhu na sošku bude ten hlavní úkol. Lopat bylo málo a sněhu taky. Nakonec se však dílo podařilo a vznikly „sochy“ tři. Kluci vytvořili na parkovišti bourák, druhá skupina vytvořila obra z Ledového království. Poslední začali tvořit chobotnici, ta však změnila se v žábu a nakonec se jim podařilo ztvárnit mrože. Dílka to jsou povedená, posuďte sami…

FOTO