Na exkurzi v MACHINERY GROUP

Ve čtvrtek 19. května 2016 se žáci osmých tříd spolu se svými třídními učitelkami vydali na exkurzi do VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, která  je nejvýznamnější českou strojírenskou skupinou se silnou pozicí ve vybraných segmentech strojírenské produkce a v oblasti dodávek velkých investičních celků.Nejdříve zhlédli prezentaci o možnostech studia na specializované firemní škole, která je největší soukromou průmyslovou školou v ČR a  umožňuje vzdělání v technických oborech zakončených výučním listem nebo maturitní zkouškou především ve strojírenství, hutnictví a elektrotechnice. Po krátké diskusi obdrželi slušivé bílé přilby a vydali se přímo do provozu, kde se seznámili s výrobou bezešvých ocelových lahví, které jsou vyváženy do celého světa. Někteří se zájmem poslouchali výklad vedoucího a měli i řadu dotazů, někteří spíše přemýšleli o tom, jak dlouho by vydrželi v hlučném prostředí pracovat a dávali pozor, aby se neumazali. V každém případě však exkurze splnila svůj cíl, neboť ukázala další z možností, jakým směrem by se mohly kroky budoucích absolventů naší školy ubírat.

Jarní zpívání v michálkovické knihovně

Ve středu 18. května 2016 se v michálkovické knihovně již potřicáté setkali členové pěveckého sboru Michálek se svými příznivci.  V programu se představili i vítězové školního kola recitační soutěže a vítězové školního kola pěvecké soutěže ,,Michálkovický skřivan“.  V příjemném, prosluněném podvečeru se z oken knihovny linuly veselé i zádumčivé melodie písní.které střídal potlesk spokojených posluchačů. V pohodové neformální atmosféře si všichni společně  užili příjemnou hodinku a už se těší na další setkání.

HOW LITTLE MOLE GOT HIS TROUSERS

Krtek zatouží po krásných modrých kalhotkách s velkými kapsami. Sám ale neumí tkát, ani stříhat, šít nebo barvit látku. Poprosí tedy o pomoc své kamarády…

Nejznámější Krtkův příběh Eduarda Petišky a ilustrátora Zdeňka Milera byl tématem jedné ze čtenářských dílen ve 4. ročníku, tentokrát však v anglickém jazyce. Prostřednictvím Kimovy hry se děti seznámily s některými novými slovíčky, s dalšími se měly možnost setkat při práci s výkladovým slovníkem, pro každého byla připravena zjednodušená verze příběhu k samostatnému čtení. Děti se naučily, že není třeba znát význam všech slov, abychom pochopili, o čem je řeč – a to se nám určitě podařilo. V závěru čtenářské dílny si děti vytvořily své vlastní leporelo, ve kterém zachytily nejdůležitější momenty celého příběhu.

M I CH Á L K O V I C K Ý S K Ř I V A N 2016

V úterý 10. května 2016 se opět po roce setkali v učebně hudební výchovy vítězové třídních kol pěvecké soutěže „Michálkovický skřivan“.  Sešlo se jich 27 a pro své spolužáky i porotu měli připraveny písničky, které mají nejraději. Zazněly smutné i veselé, ti mladší si troufli na písničky bez doprovodu klavíru, ti starší už se cítili jistěji s doprovodem. Všichni vyhrát nemohli, porota to měla hodně těžké, aby vybrala a odměnila ty nejlepší. Ale všichni společně vytvořili báječnou atmosféru, na kterou budou určitě vzpomínat, a se sladkým bonbónem v puse se odcházelo vesele i těm, kteří letos nevyhráli. A tady jsou vítězové:

I. kategorie                                                                      II. kategorie

1. místo – Zuzana Kočířová     1. A                                1. místo -  Zuzana Smolková   2. B

2. místo – Alexandra Paršová 1. B                                2. místo- Veronika Luňáková  3. A

3. místo -Tereza Camfrlová    1. B                                3. místo – Sabina Kutrová        2. A

III. kategorie                                                                  IV. kategorie

1. místo -  Barbora Snozová     4. B                              1. místo -  Barbora Watorová  8. A

2. místo – Ondřej Kudla             5. A                              2. místo -  Sára Stramová         8. A

3. místo – Veronika Smolková  4. A                              3. místo –  Sandra Wartalská   8. B

OTEVŘENÍ VÍCEÚČELOVÉHO HŘIŠTĚ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

OTEVŘENÉ VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ ZŠ OSTRAVA-MICHÁLKOVICE

Jako každoročně otevíráme venkovní víceúčelové hřiště základní školy díly účelové dotaci z rozpočtu Statutárního města Ostrava v oblasti prevence kriminality.

Hřiště bude otevřeno od 10. května 2016 do 30. září 2016.

Provozní doba:

Květen, červen 2016

Úterý a pátek                          15 – 19 hod.

Sobota                                    14 – 18 hod.

Neděle                                      9 – 13 hod.

Červenec, srpen 2016

Úterý až pátek                        14 – 19 hod.

Sobota                                    14 – 18 hod.

Neděle                                    10 – 14 hod.

Září 2016

Úterý a pátek                          15 – 19 hod.

Sobota                                      9 – 13 hod.

Neděle                                      9 – 13 hod.

Ve státní svátky je školní hřiště uzavřeno (5. 7. a 6. 7. 2016).