Nabídka pracovního poměru

Přijmeme vyučující 1. stupně se znalostí anglického jazyka na plný úvazek na školní rok 2014/2015, s možností prodloužení pracovní smlouvy na dobu neurčitou.

Zájemci piště na e-mail sekretariat@zsmichalkovice.cz nebo reditel@zsmichalkovice.cz.

Placení stravného ve šk. roce 2014/2015

Vážení rodiče,

od příštího školního roku dojde k úpravám v placení stravného. Konkrétní informace najdete ZDE.

Pomůcky do 1. třídy

- přezůvky se světlou podrážkou + pytlík na přezůvky

- pouzdro – měkké pastelky (nejlépe trojhranné), silnější trojhranné měkké tužky, později pero, strouhátko (s Ø podle tužek a pastelek), guma

- hygienické potřeby – 2 balíčky papírových kapesníčků, 1 roli kuchyňských papírových utěrek, ručník

-  tělesná výchova – cvičební úbor (tričko, kraťasy, později tepláky), obuv se světlou podrážkou do tělocvičny, tenisky na školní hřiště, – vše uloženo v podepsaném plátěném pytlíku

- výtvarná výchova – hadřík, zástěrka (košile či volnější triko), plastová podložka A3

zdarma zajistí škola: – vodové barvy, štětce (velký plochý, malý kulatý), voskové pastely, výkresy, složku barevných papírů

- pracovní výchova – nůžky s kulatou špičkou, lepidlo, modelovací hmota (plastelína)

- desky na číslice a tečky

- závěsný pytlík na pomůcky

- obaly na sešity a učebnice

- plátěný ubrousek pod svačinu

- doporučujeme desky na sešity (malé i velké)

stíratelná tabulka, fix, hadřík (zdarma zajistí škola)

Veškeré pomůcky musí být řádně označeny, podepsány.

Další informace týkající se žáků prvního ročníku budou aktuálně vkládány na webové stránky školy.

3. místo ve sběru víček z PET-lahví!

Naše škola se umístila na pěkném 3. místě v soutěži nasbíraných víček z pet-lahví.

Diplom ke stažení.

Školní výlet 8.A

Stejně jako každý rok, tak jsme i letos vyrazili na školní výlet. Museli jsme trošku přemlouvat p.učitelku třídní, aby s námi jela na vícedenní pobyt ….a podařilo se.  Vyjeli jsme 19. 6. v osm ráno a autobusem jsme dorazili až do Zlatých hor. Ubytovali jsme se v chatě pod sjezdovkou a vyrazili na první „túru“, 3 km na Zlatorudné mlýny. Tam jsem si vyslechli vše o původních mlýnech, i to jak vše fungovalo a potěžkali jsme si kostku „zlata“ a nakonec jsme si mohli zkusit zarýžovat v kádi, kde někteří našli i zlaté kamínky. Po cestě zpátky si Radek dal závod s panem učitelem a po špatně vybrané zatáčce spadl do potoka, který mimochodem vypadá, že teče do kopce, nicméně padá se do něj dolů , a zvrtl si kotník. O dalším programu bylo rozhodnuto. Doprovodili jsme ho společně do ozdravovny Edel, kde ho vyšetřil doktor a dále se svezl do nemocnice do Jeseníku….. My ostatní jsme šli na večeři a poté jsme hráli různé hry: od fotbalu, karet až po schovávanou.
Druhý den jsme po snídani vyrazili na Rejvíz. Podle ukazatelů to mělo být 14 km, ale vzhledem k naší rychlosti (cca 2 – 3 km za hodinu), to vypadalo, že tam snad nedojdeme. Na počátku cesty jsme zvolili špatný směr, tak jsme si trochu zašli, ale nakonec jsme cestu našli…. Když jsem se blížili k Revízu, tak nám pro jistotu začalo ještě pršet, takže jsme nakonec nedošli k Mechovým jezírkům, ale šli jsme vyzkoušet vyřezávané židle v místní restauraci. Borůvkové knedlíky a palačinky nás umlčeli, přestože většina z nás toho měla tak akorát dost .
Poslední den byla naplánovaná túra na rozhlednu na Biskupské kupě. Stav mužstva však neodpovídal tomuto výstupu. Zaspali jsme snídani a bolelo nás snad úplně všechno. Tak jsme se vydali ke sjezdovce a zvýšili si hladinu adrenalinu na trojkolkách. Prvně nás vytáhli na laně na kopec a spustili jsme se dolů. Holky prvně nechtěly, ale nakonec i ony se přidaly.  Domů se nám nechtělo. Snad se tady ještě podíváme a další zážitky si odvezeme.
Takže NASHLEDANOU ZLATÉ HORY, pro nás jste byly opravdu zlaté…..