VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY Z ŘAD ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ ŽÁKŮ

Volby do školské rady na další tříleté období se uskuteční v úterý dne 6. června 2017 v době konání třídních schůzek (I. stupeň 16.30, II. stupeň 17 hodin). Proběhnou ve spolupráci se zřizovatelem – statutárním městem Ostrava, městským obvodem Michálkovice.

Rodiče, zákonní zástupci žáků, budou volit tři kandidáty z pěti navržených. Volené kandidáty označí na hlasovacím lístku, který si vyzvednou při vstupu do školy. Hlasovací lístek vhodí do označené schránky.  Zvoleni budou tři kandidáti s nejvyšším počtem hlasů.

Kandidáti

paní Bc. Zdeňka IVANSKÁ (děti ve 4.B a 9.B)

paní Lenka HAVLÍNOVÁ (děti ve 4.A a 6.A)

pan Petr PĚKNÍK (dítě v 1.A)

pan Tomáš SUKUP (děti ve 4.B a 7.A)

paní Mgr. Jana SVAČINOVÁ (dítě v 6.B)

Za správnost: Mgr. Jiří Slepička, ředitel školy

3. B Geometrický svět

Dne 21. 4. 2017 jsme navštívili Dolní oblast Vítkovic, kde byl připraven program Geometrický svět. Během programu žáci hravou formou zjistili, které z geometrických útvarů preferuje příroda a jaké útvary upřednostňují lidé. Seznámili se se základními geometrickými útvary v rovině a zamysleli se nad jejich odlišnostmi. Dozvěděli se o vlastnostech těchto útvarů a sami sestavili různé útvary pomocí hry Geomag a tangram.

A nakonec si každý „vyrobil“ svou kávovou lžičku.

C:\Users\paskonkovab\Desktop\WEB\Foto\DOV\DOV (15).JPG

Mgr. Zuzana Piščáková

Ochutnávka ovoce

V rámci projektu Ovoce do škol proběhla na naší škole v pátek 19. 5. 2017
ve 3. a 4. ročníku ochutnávka ovoce a zeleniny.

Cílem tohoto doprovodného opatření bylo představit žákům různé druhy ovoce a zeleniny s možností jejich ochutnání a zpracování přímo ve škole. Nabídku tvořily různé druhy ovoce a zeleniny, od těch běžně dostupných (jablka, hrušky, papriky, rajčata) až po méně obvyklé (avokádo, žlutý meloun, mango, aj.). Obecně jsou upřednostňovány ty druhy, které rostou v klimatickém pásmu evropských zemí. Jsou dodávány také lisované šťávy z čerstvého ovoce (nikoli z koncentrátu).

Cílem je také rozvoj tvořivosti, aktivity a spolupráce u dětí.

Děti se během jedné vyučovací hodiny seznámily s různými druhy ovoce
a zeleniny, ze kterých následně vyrobily své vlastní výtvory (špízy, postavičky, zvířátka, apod.). Celá akce byla vedena zkušeným týmem promotérů za doprovodu maskota.

Mgr. Zuzana Piščáková

Příspěvek na ozdravný pobyt

Základní škole Ostrava-Michálkovice, U Kříže 28, příspěvková organizace byl Statutárním městem Ostrava poskytnut neinvestiční účelově vázaný příspěvek z Fondu pro děti ohrožené znečištěním prostředím ve výši 204.000,- Kč na realizaci 14denního ozdravného pobytu v oblasti, která není postižena smogovou situací. Díky tomuto příspěvku mohlo celkem 41 žáků naší školy vycestovat v termínu od 27. 3. – 9. 4. 2017 do školy v přírodě, která proběhla v překrásném prostředí Penzionu Pepovka ve Filipovicích, Bělá pod Pradědem.

Bc. Romana Horáková

OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ ZŠ PRO VEŘEJNOST

Jako každoročně otevíráme i letos venkovní víceúčelové hřiště základní školy, a to díky neinvestiční účelově vázané dotace v oblasti prevence kriminality poskytnuté statutárním městem Ostrava.

Hřiště bude otevřeno od 19. května 2017 do 30. září 2017.

Provozní doba:

Květen, červen 2017

Úterý, pátek                      15 – 19 hod.

Sobota                              14 – 18 hod.

Neděle                                9 – 13 hod.

Červenec, srpen 2017

Úterý až pátek                   14 – 19 hod.

Sobota                              14 – 18 hod.

Neděle                              10 – 14 hod.

Září 2017

Úterý, pátek                      15 – 19 hod.

Sobota                                9 – 13 hod.

Neděle                                9 – 13 hod.

Ve státní svátky je hřiště uzavřeno (5. 7. a 6. 7. 2017).

Upozorňujeme návštěvníky, že hřiště bude monitorováno kamerovým systémem.