ŠKOLA V RYTMU KLASIKY

V týdnu od 13. – 16. října 2014 proběhl pro žáky II. stupně projekt k Roku české hudby s názvem Škola v rytmu klasiky. Ve dvouhodinových blocích se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí o našich nejslavnějších hudebních skladatelích, kteří v tomto roce mají svá výročí. 6. třídy se blíže seznámily s osobností Leoše Janáčka, 7. třídy s osobností Bedřicha Smetany, v 8. třídách si povídali o Antonínu Dvořákovi a na žáky 9. třídy čekaly informace o hudebním skladateli Bohuslavu Martinů. Nejvíce se však žáci těšili na veselé bubnování. K dispozici měli deštné tyče, několik djembe drumů, dva šamanské bubny a spoustu dalších perkusních nástrojů. Pod vedením zkušené lektorky PhDr. Jany Cachové se učili poslouchat sami sebe, ale i naslouchat ostatním, sladit svůj hudební výkon se spolužáky tak, aby vytvořili kolektivní hudební dílo. Pro mnohé to nebylo vůbec jednoduché, ne všem se to podařilo. Ve škole sice bylo po čtyři dopoledne docela hlučno a rušno, ale všichni žáci odcházeli do svých tříd plni příjemných pocitů, dojmů a s dobrou náladou. Jedno odpoledne si vyzkoušely hru na tyto nástroje i některé paní učitelky a užily si příjemné chvilky.

Bylo to prostě prima.

Výběr stravného

Výběr stravného na měsíc listopad v ZŠ

23.10.2014  7.00  – 10.00

24.10.2014  7.00   – 10.00

30.10.2014  7.00 – 8.00   11.00 – 14.00

31.10.2014    7.00 – 9.00   11.00 -  14.00

Výběr stravného na měsíc listopad v MŠ

6.11.2014             14.30-16.00 hod.

7.11.2014               7.00-9.00  hod.

V jiném termínu výběr pouze na základě telefonické dohody

na tel. číslech 596 231 615,  733 361 010

Vedoucí ŠJ

Aktivity v družince

FOTO1

FOTO2

FOTO3

Žádost

Žádáme rodiče, kteří mají děti ve školní družině, aby přišli podepsat  VNITŘNÍ ŘÁD ŠD.          Děkujeme

Projekt „Kids and Science“ v 8. A

Tento projekt je zábavná forma fyziky a chemie, kde děti z osmých tříd rozvíjí svou fantazii. Projekt spočívá v tom, že každý ze třídy si vymyslí ,,vylepšovák‘‘ nebo vynález, který potom prezentuje před třídou a na konci všech prezentací se vyhlásí vítězové. Třída se poté rozdělí do skupinek podle počtu žáků.Každá skupinka vyrábí model jednoho z vítězných vynálezů a plakát. Projekt trvá týden vždy první tři hodiny a v pátek se prezentují zhotovené vynálezy.Celý  týden je hravý a veselý, každý z dětí se na tom dobře baví a rozvíjí si svou fantazii. Samozřejmě, že každý je vítěz, nikdo neprohrál.

Myslím, že všichni z naší třídy se na tomto projektu bavili a pohráli si. Doufám, že takhle to probíhá i v ostatních třídách a nikdo  se nenudí, protože to vlastně ani nejde. Každý den, každou hodinu se něco vytváří, vylepšuje a ta zábava je na tomto projektu to nejlepší. Všichni máme také rádi pořadatele tohoto projektu naše třída 8.A měla   Danču, Andy, Zuzku a Lukáše všichni k nám byli přátelští a nápomocní a byla s nimi sranda. Děkujeme za skvělý druhý školní týden  v naší škole.

Jsme moc rádi, že jsme se tohoto projektu mohli zúčastnit a myslím, že mluvím za všechny ze třídy. Vaše 8.A

Kristýna Valentová                                                           FOTO