Svačiny – výběr na únor

 

Vážení rodiče,

od ledna připravujeme dětem 1. stupně svačiny za Kč, hodnota potraviny činí 7 Kč.

Svačina zahrnuje: 1 x týdně sladké pečivo (šáteček, kobliha, závin…)

1 x týdně slané pečivo s máslem, Ramou, pomazánkou, kouskem zeleniny …

1 x týdně celozrnný chléb s pomazánkou, kouskem ovoce nebo zeleniny…

2 x týdně chléb s máslem, Ramou, pomazánkou….

Nápoje si děti musí nosit z domova. Jogurty a školní mléko jsou řešeny v programu Školní mléko. Ovoce zase zajišťuje program Ovoce do škol.

Svačinky je třeba platit dopředu zároveň s placením obědů. Systém odhlašování je stejný – nejpozději do 8.00 ráno, jinak svačinka propadne.

Těm, kteří platí bezhotovostně, jsem svačiny připočetla k obědům, stačí jen zvýšit limit o cca 200 Kč měsíčně. Ostatní musí dopředu zaplatit v hotovosti.

Děkuji za užívání stránek www.strava.cz, používání e-mailu jidelnazs@zsmichalkovice.cz

 

Stravné na únor 2017 budu vybírat v pondělí 30. ledna 2017                    7 – 15 hodin

                                                                úterý     31. ledna 2017                    7 – 15 hodin

                                                                středa     1. února 2017                    7 – 8 hodin

 

Karin Fajkusová, vedoucí školní jídelny

 

​Konečně napadl sníh …​

Hurá, konečně napadl sníh. Byla by škoda vysedávat ve třídě, když se venku objevil sn​íh a je celkem akorát tvarovatelný. V hodině výtvarné výchovy se učíme pracovat s různými materiály, tak proč ne sníh. Popadli jsme lopaty, kolečka, kyblíky a špachtle a vyrazili jsme. Venku jsme trochu posmutněli, neboť původní představa kluků, že bude celé dvě hodiny koulovačka, byla převálcována představou p. učitelky, která po nás chtěla něco vytvořit. Prvotní nadšení bylo pryč, zjistili jsme, že nanosit dostatek sněhu na sošku bude ten hlavní úkol. Lopat bylo málo a sněhu taky. Nakonec se však dílo podařilo a vznikly „sochy“ tři. Kluci vytvořili na parkovišti bourák, druhá skupina vytvořila obra z Ledového království. Poslední začali tvořit chobotnici, ta však změnila se v žábu a nakonec se jim podařilo ztvárnit mrože. Dílka to jsou povedená, posuďte sami…

FOTO

 

PRACOVNÍ MÍSTO

Naše základní škola přijme učitele/učitelku pro 2. stupeň ZŠ s aprobací přírodopis (biologie). Nástup od 6. 2. 2017, zástup za mateřskou dovolenou. Zájemci s příslušnou kvalifikací se mohou hlásit u ředitele školy nebo zástupce ředitele.

Mgr. Jiří Slepička

ředitel školy

 

Informace k zápisu k povinné školní docházce v roce 2017

V souvislosti s novelizací školského zákona účinnou od 1. ledna 2017 (§ 36 odst. 4) se změnil termín přihlášení dítěte k povinné školní docházce. V naší základní škole se zápis uskuteční, v souladu se zákonem, ve dnech 5. – 6. 4. 2017.

 Mgr. Jiří Slepička v.r.

   ředitel školy

 

Třeťáci na Vánočních trzích v Ostravě

Celotýdenní nasávání vánoční atmosféry završily děti 3. tříd procházkou na vánoční trhy
 v Ostravě, kam vyrazily s třídními učiteli a paní asistentkou ihned po skončení výuky plavání.
Děti zachumlané před štípajícím mrazivým větrem do čepic, huňatých šálů a teplých rukavic se svezly na historickém kolotoči, nakrmily zvířata v živém betlémě, prohlédly si vánoční zboží v dřevěných stáncích, nakoupily dárečky svým blízkým a také se koukly na bruslící lidičky na blízkém kluzišti. Poté se obě třídy společně odebraly zpět do školy, kde se spokojeně rozešly do družiny, na oběd nebo do svých vánočně vyzdobených domovů.
Elen Ivánkvová