Den otevřených dveří 13. 12. 2016

Beseda s olympionikem

První prosincový den se žáci 9. tříd setkali s českým olympionikem Tomášem Slavatou. Přednáška byla velmi zajímavá, po celou dobu všichni se zájmem poslouchali, protože tento slavný sportovec na sebe prozradil nejen to, jakých sportovních výsledků dosáhl, ale také skutečnost o svém krušném dětství. Přes všechny problémy si vybojoval pozici světově uznávaného triatlonisty, čímž chtěl motivovat naše žáky v uskutečňování jejich snů.

ZOO soutěž

Dne 10. 11 .2016 jsme se s 15 žáky naší školy zúčastnili tradiční soutěže mladých zoologů v ostravské ZOO. Tentokrát v tématu: Světoví papoušci. S každou další soutěží je příprava těžší a těžší, protože jsou zadávaná témata již velmi podrobná. V obrovské konkurenci jsme sice neuspěli, ale to nás nepřipraví o elán do dalšího kola soutěže. Nejúspěšnějším týmem naší školy byl tým s žáky Valérií Martáskovou, Lucií Slanou, Jakubem Knapkem, Veronikou Havlínovou a Vlaďkou Klozovou.

Děkujeme za reprezentaci.

M. Hiblerová

Projekt „Volby nanečisto“

Žáci 9. ročníků zpracovávali více než měsíc v hodinách OV tradiční téma „Volby“, ale poněkud netradičně. Zadání této skupinové práce bylo jasné: vymyslet si fiktivní politickou stranu a vytvořit její volební transparent tak,aby nalákal případné voliče k volbě právě jejich strany.  Transparenty  poté žáci doplnili o zásadní volební témata a své názory na závěr před třídou obhajovali.

Práce se všichni žáci zhostili s vervou a patřičným elánem a výsledkem byly nejen velmi zajímavé hodiny, ale rovněž jedny z prvních pokusů argumentace a politické diskuse.

Obrázky prací obou devátých tříd si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Lucie Laštuvková, vyučující  OV

Badmintonový turnaj

Dne 1.12. proběhne již tradiční badmintonový turnaj ve čtyřhře.
Zváni jsou zaměstnanci školy, žáci 8. a 9. tříd a jejich příbuzní a kamarádi.
Začátek 14:00 v tělocvičně naší školy. Sraz 13:50 před školou.
Předpokládaný konec 16:30.
S sebou pití, sportovní oděv, boty se světlou podrážkou, badmintonovou raketu (pokud nevlastníte, můžeme vám zapůjčit).
Dvojice se musí nahlásit panu učiteli Truhlíkovi do 30.11.
(osobně či e-mailem: truhlik@zsmichalkovice.cz).