3. místo ve sběru víček z PET-lahví!

Naše škola se umístila na pěkném 3. místě v soutěži nasbíraných víček z pet-lahví.

Diplom ke stažení.

Školní výlet 8.A

Stejně jako každý rok, tak jsme i letos vyrazili na školní výlet. Museli jsme trošku přemlouvat p.učitelku třídní, aby s námi jela na vícedenní pobyt ….a podařilo se.  Vyjeli jsme 19. 6. v osm ráno a autobusem jsme dorazili až do Zlatých hor. Ubytovali jsme se v chatě pod sjezdovkou a vyrazili na první „túru“, 3 km na Zlatorudné mlýny. Tam jsem si vyslechli vše o původních mlýnech, i to jak vše fungovalo a potěžkali jsme si kostku „zlata“ a nakonec jsme si mohli zkusit zarýžovat v kádi, kde někteří našli i zlaté kamínky. Po cestě zpátky si Radek dal závod s panem učitelem a po špatně vybrané zatáčce spadl do potoka, který mimochodem vypadá, že teče do kopce, nicméně padá se do něj dolů , a zvrtl si kotník. O dalším programu bylo rozhodnuto. Doprovodili jsme ho společně do ozdravovny Edel, kde ho vyšetřil doktor a dále se svezl do nemocnice do Jeseníku….. My ostatní jsme šli na večeři a poté jsme hráli různé hry: od fotbalu, karet až po schovávanou.
Druhý den jsme po snídani vyrazili na Rejvíz. Podle ukazatelů to mělo být 14 km, ale vzhledem k naší rychlosti (cca 2 – 3 km za hodinu), to vypadalo, že tam snad nedojdeme. Na počátku cesty jsme zvolili špatný směr, tak jsme si trochu zašli, ale nakonec jsme cestu našli…. Když jsem se blížili k Revízu, tak nám pro jistotu začalo ještě pršet, takže jsme nakonec nedošli k Mechovým jezírkům, ale šli jsme vyzkoušet vyřezávané židle v místní restauraci. Borůvkové knedlíky a palačinky nás umlčeli, přestože většina z nás toho měla tak akorát dost .
Poslední den byla naplánovaná túra na rozhlednu na Biskupské kupě. Stav mužstva však neodpovídal tomuto výstupu. Zaspali jsme snídani a bolelo nás snad úplně všechno. Tak jsme se vydali ke sjezdovce a zvýšili si hladinu adrenalinu na trojkolkách. Prvně nás vytáhli na laně na kopec a spustili jsme se dolů. Holky prvně nechtěly, ale nakonec i ony se přidaly.  Domů se nám nechtělo. Snad se tady ještě podíváme a další zážitky si odvezeme.
Takže NASHLEDANOU ZLATÉ HORY, pro nás jste byly opravdu zlaté…..

Ostravské školní hry

Dne 25.6. jsme vyrazili na pokračování Ostravských školních her, kam postoupil Jan Hetto v atletice a dívky 8.a 9. ročníku ve vybíjené. Opět pro nás dorazil autobus až do Michálkovic a odvezl nás spolu s fanoušky naší školy (žáky 6.A a 8.A) na Vítkovický stadion, kde už se to hemžilo spousty zástupců 38 škol z celé Ostravy.
Čekalo nás slavnostní uvítání spolu s průvodem, kde se, jak to bývá na olympijských hrách, představili soutěžící všech škol za podpory svých fanoušků.  A pak to vypuklo. Naše sportovce čekalo spoustu utkání v boji o vítězství a jejich úsilí se vyplatilo.  Jan Hetto získal zlatou medaili v atletice a holky o fous stříbrnou.  Pan učitel jim za vítězství slíbil zákusek v cukrárně a to taky dodržel. Všichni jsme si pochutnali a jsme rádi, že jsme naší škole neudělali ostudu.

Výlet 9.A.

Ve dnech 19. až 21. 6. jsme se ze školních lavic vypařili my, žáci třídy 9. A,
v doprovodu p.uč. Lazarové a Laštuvkové a tyto tři dny jsme strávili v Moravském krasu
– Sloup. I když cesta tam trvala půl dne a nechyběl ani rychlý sprint na vlak – nakonec
neúspěšný – dorazili jsme v pořádku a příjemně naladěni. Po tom, co jsme se seznámili
s pravidly a ubytovali se do jednotlivých chatek, jsme se vydali na krátkou procházku po
okolí. Později jsme si zahráli fotbal a volejbal a už chladný večer trávili zpíváním písniček
v doprovodu kytary.
Další den jsme se sice probudili velice brzy a do zataženého rána, ale naštěstí nám
nepršelo. Po snídani v 6. 15 jsme se tedy všichni ještě plní elánu a energie (netušili jsme, co
nás čeká) vydali na cestu směrem Punkevní jeskyně, propast Macocha a jeskyně Balcarka.
V obou jeskyních jsme se kochali různě tvarovanými krápníky a jedinečnou atmosférou,
propast Macocha je také sama o sobě skvost, půvabná připadá i sebevrahům, jak jsme
se dozvěděli. Zároveň jsme si také prolezli pár jeskyní nepřístupných pro veřejnost, což
byl pro spoustu z nás zajímavý a z počátku i stresující zážitek. Zmoženi jsme se nakonec
usadili do zdejší restaurace na občerstvení a mnozí z nás se modlili, aby už nemuseli ujít ani
krok. Což se nám nakonec naštěstí splnilo a posledních pár kilometrů jsme se svezli v autě
za podmínky, že půjdeme do ještě jedné jeskyně. Celkově jsme tedy ušli za tento den 16
kilometrů.
Po návratu do chatek jsme si s bolestným sténáním ošetřili puchýře a převlékli se do
čistého oblečení. Na večer nás ještě čekala večeře, volejbal, a pak opékání špekáčků spolu
s dalšími písničkami a brnkáním na kytaru.
Na další den na nás čekalo už jen balení a dlouhá cesta domů. I když nás výlet vcelku
vyčerpal a stál několik puchýřů, modřin i naraženin, byl to příjemně strávený čas a hlavně pro
nás jako třídu jeden z posledních.                                                               Michaela Čížová, 9.A

Placení stravného ve šk. roce 2014/2015

Vážení rodiče,

od příštího školního roku dojde k úpravám v placení stravného. Konkrétní informace najdete ZDE.