Výběr stravného

Výběr stravného na měsíc prosinec v ZŠ

25. 11. 2014      7.00-10.00

26. 11. 2014      7.00-10.00

27. 11. 2014  7.00-8.00,   11.00-14.00

28. 11. 2014  7.00-9.00,   11.00-14.00

Výběr stravného na měsíc prosinec v MŠ

4. 12. 2014             14.30-16.00

5. 12. 2014             7.00-9.00

V jiném termínu výběr pouze na základě telefonické dohody

na tel. číslech 596 231 615, 733 361 010

Vedoucí ŠJ

Kouzelná Praha a její legendy

Do školy přišla nabídka, abychom se zúčastnili výletu po Praze. Zdálo se nám to jako dobrý nápad, vybrali jsme si téma a 7.11. jsme vyrazili. Vstávali jsem velmi, velmi brzo. Sraz byl na točně v 5:30 ráno! Trolejbusy jsem se dostali na hlavní nádraží a odtud jsem jeli 4 hodiny do Prahy. Nějteří spali, někteří hráli hry a někteří pořád provokovali. Cesta proběhla celkem dobře. Po příjezdu do Prahy jsem našli průvodkyni a absolvovali jsme dlóóóuhou prohlídku Prahy. Prvně jsem šli na Václavské náměstí, kde nás všechny zaujaly oživlé sochy, které vydávaly nepříjemné ptačí zvuky, ale byla to sranda. Pak jsem šli do pasáže Lucerny, na Staroměstské náměstí k orloji, na Karlův most kolem Klementina , přes Kampu k Čertovce za vodníkem, dále kolem Lenonovy stěny dál na Malou stranu. Poté co jsme v Nerudově ulici našli domovní znamení jsme se vydali do Muzea strašidel, kde jsme se vzájemně strašili.

Poté konečně nastal ten okamžik a konečně jsme dostali rozchod. Původně jsme chtěli jet na Petřín, ale vrátili jsme se do centra a v klidu si vše prošli. Poslechli jsme si umělce na Staroměstském náměstí, prohlídli malíře a jejich díla na Karlově mostě, viděli výrobu bonbónů s ochutnávkou  a hledali různé oživlé sochy ve městě. Samozřejmě nás šíleně bolely nohy a tak jsme sem tam zapadli do nějakého bistra, kde jsme se mohli osvěžit. O půl osmé večer jsme vyrazili Pendolínem zpět do Ostravy. Bylo skvěle a báječně.

Katka Moravová                  FOTO

Halloween

Žáci 9.A se rozhodli, že si zpříjemní běžný školní den a zorganizovali Halloween ve škole. Ráno přišli již v sedm a začali se chystat jak nejlépe to šlo. Před prvním zvoněním vyrazili do vestibulu, který předtím vyzdobili dýněmi. Halloweenské strašení mohlo začít. Každému postrašenému nabídli bonbónek nebo vlastnoručně upečenou sušenku. Během vyučování ještě postrašili žáky celé školy a šli se tak trochu netradičně učit. První hodinu byla ve třídě vyhlášena soutěž o nejlepší Halloweenskou sušenku. Sušenky pekli žáci doma pod dohledem svých maminek a babiček.

Cena za nejlepší sušenku: Eliška Marcinková, Lukáš Kenkuš
Cena za nejtvrdší sušenku: Šimon Navrátil a Martin Ševít
cena za nejtajnější sušenku (podařilo se jí je všechny rozdat, aniž bychom zkusili):

Hanka Záhorská
cena za nejhezčí sušenky: Radek Matušek a Adam Buček
Cena za snahu: všichni                                                                        FOTO

MALÁ MATURITA – TÉMATA PRO VIII.A, VIII.B

Témata naleznete v dokumentu ZDE

ŠKOLA V RYTMU KLASIKY

V týdnu od 13. – 16. října 2014 proběhl pro žáky II. stupně projekt k Roku české hudby s názvem Škola v rytmu klasiky. Ve dvouhodinových blocích se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí o našich nejslavnějších hudebních skladatelích, kteří v tomto roce mají svá výročí. 6. třídy se blíže seznámily s osobností Leoše Janáčka, 7. třídy s osobností Bedřicha Smetany, v 8. třídách si povídali o Antonínu Dvořákovi a na žáky 9. třídy čekaly informace o hudebním skladateli Bohuslavu Martinů. Nejvíce se však žáci těšili na veselé bubnování. K dispozici měli deštné tyče, několik djembe drumů, dva šamanské bubny a spoustu dalších perkusních nástrojů. Pod vedením zkušené lektorky PhDr. Jany Cachové se učili poslouchat sami sebe, ale i naslouchat ostatním, sladit svůj hudební výkon se spolužáky tak, aby vytvořili kolektivní hudební dílo. Pro mnohé to nebylo vůbec jednoduché, ne všem se to podařilo. Ve škole sice bylo po čtyři dopoledne docela hlučno a rušno, ale všichni žáci odcházeli do svých tříd plni příjemných pocitů, dojmů a s dobrou náladou. Jedno odpoledne si vyzkoušely hru na tyto nástroje i některé paní učitelky a užily si příjemné chvilky.

Bylo to prostě prima.       FOTO