Pomůcky do první třídy

• přezůvky se světlou podrážkou + pytlík na přezůvky
  • pouzdro – měkké pastelky (nejlépe trojhranné), silnější trojhranné měkké tužky, později pero, strouhátko (s Ø podle tužek a pastelek), guma
  • hygienické potřeby – 2 balíčky papírových kapesníčků, 1 roli kuchyňských papírových utěrek
  • tělesná výchova – cvičební úbor (tričko, kraťasy, později tepláky), obuv se světlou podrážkou do tělocvičny, – vše uloženo v podepsaném plátěném pytlíku
  • výtvarná výchova – hadřík, zástěrka (košile či volnější triko), plastová podložka A3 nebo igelit na zakrytí lavice

zdarma zajistí škola: – vodové barvy, štětce (velký plochý, malý kulatý), voskové pastely, výkresy, složku barevných papírů

• pracovní výchova – nůžky s kulatou špičkou, lepidlo, modelovací hmota (plastelína)
  • desky na číslice a tečky
  • závěsný pytlík na pomůcky
  • obaly na sešity a učebnice
  • plátěný ubrousek pod svačinu
  • doporučujeme desky na sešity (malé i velké)

zdarma zajistí škola: – stíratelná tabulka, fix, hadřík

Veškeré pomůcky musí být řádně označeny, podepsány.

Další informace týkající se žáků prvního ročníku budou aktuálně vkládány na webové stránky školy.

Informace o provozu školní jídelny

• ŠJ zajišťuje obědy pro žáky ZŠ Ostrava-Michálkovice, zaměstnance školy a cizí strávníky.
  • Pro MŠ Sládečkova zajišťujeme obědy a suroviny na přípravu přesnídávek a svačin.
  • Stravné se platí z účtů strávníků  D O P Ř E D U, především formou inkasa dle počtu jídel a sazby jednotlivých kategorií. Bez zaplacení se nemůže strávník stravovat.

Cena jídel:

MŠ

MŠ do 6 let celodenní strava              33,- Kč

MŠ       7 let                                        35,- Kč

ZŠ

ZŠ  7 – 10 let  oběd                               21,- Kč

ZŠ  11 – 14 let oběd                              23,- Kč

ZŠ  15  let                                              25,- Kč

Zaměstnanci                                          26,-  Kč

Cizí strávníci                                          60,- Kč

Pro výdej obědů si strávník pořizuje čip za 120 Kč, ten používá po celou dobu školní docházky.

Provoz kanceláře školní jídelny bude zajištěn

od pondělí 29. srpna do 31. srpna 2016 v době od 7 do 15 hodin.

Prosím zákonné zástupce – především nových strávníků, jak z mateřské školy, tak ze základní školy, aby si u vedoucí ŠJ vyzvedli přihlášku ke stravování a dohodli si způsob platby stravného.

Přejeme pěkné prázdniny a těšíme se na Vás.

Organizace školního roku 2016/2017

Období školního vyučování začne ve čtvrtek 1. září 2016.

Vyučování v prvním pololetí bude ukončeno v úterý 31. ledna 2017.

Období šk. vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 30. června 2017.

Podzimní prázdniny středa 26. října a čtvrtek 27. října 2016
Vánoční prázdniny od pátku 23. prosince do pondělí 2. ledna 2017
  (vyučování začne v úterý 3. ledna 2017)
Jednodenní pololetní prázdniny pátek 3. února 2017
Jarní prázdniny 6. března až 12. března 2017
Velikonoční prázdniny čtvrtek 13. dubna a pátek 14. dubna 2017
Hlavní prázdniny od soboty 1. července do pátku 1. září 2017

Loučení se školním rokem 2015/2016

Ve čtvrtek 30. června jsme se ve školním roce 2015/2016 sešli naposledy. První vyučovací hodinu se žáci i učitelé tradičně sešli v tělocvičně školy za účasti pana místostarosty našeho městského obvodu Ing. Kozla. Spolu s panem ředitelem krátce k zúčastněným promluvili a všem popřáli krásné prázdniny. Pak už přišel čas rozdávání vysvědčení ve třídách spojený s hodnocením žákovských výsledků.

Život na naší škole