Bouře – představení v Divadle loutek

Ve čtvrtek 15. září 2016 se žáci obou IX. tříd zúčastnili divadelního představení Bouře v Divadle loutek v Ostravě. V napínavém příběhu, dramatické romanci W. Shakespeara, ve kterém se prolínal reálný svět s nadpřirozeným, žáci ocenili především originalitu spojení živých herců s těmi loutkovými. Mnozí oceňovali výtvarné pojetí loutky vzdušného ducha Ariela, kterého vodily 3 herečky v černých overalech, nebo přemýšleli nad ovládáním tří obrovských loutek bohyní. Jiné zaujala role pohádkového mága, někteří se bavili hereckými kreacemi postavy netvora Kalibána. Prostřednictvím příběhu si všichni připomněli velká shakespearovská témata, jako jsou vztah dcery a otce, sourozenecká rivalita a nenávist, síla lásky, myšlenky zrady a pomsty i smysl odpuštění.

V roce, kdy si celý literární svět připomíná 400 let od úmrtí slavného anglického dramatika, to byla výborná volba, jak přiblížit současnému mladému člověku dílo velkého klasika.

Páté třídy v divadle – Šíleně smutná princezna

Ve středu 7. září 2016 jsme se vydali do loutkového divadla, abychom zhlédli hru se zpěvy, plnou vtipu, pohybu a napínavých scén.

Postřehy z V. A:

Kráva na kolečkách s malou spotřebou byla hvězdou jeviště.

Zaujalo nás neobvyklé uspořádání postelí obou králů – spali vztyčení a diváci si připadali jako moucha na stropě.

Rádce Kokoška a jeho koktání, kterým pobavil všechny v hledišti.

V paměti máme vzpomínky na dobře vymyšlenou dekoraci – vězení – jednoduchým otočením bylo buď zavřené, nebo otevřené.

Ze všeho nejvíc nás bavilo cestování a povídání si s kamarády, protože jsme se dva prázdninové měsíce neviděli.

Zájmové kroužky ve školním roce 2016/2017

Přinášíme přehled zájmových kroužků, které povedou vyučující naší školy. Opětovně podpoříme zájem žáků o přípravu na střední školy v českém jazyce a matematice, nově je zařazena anglická konverzace (Mgr. Ulmanová), vybíjená a rybářský kroužek (Mgr. Maláč).

Kompletní přehled naleznete ZDE

1. září začal nový školní rok

Prázdniny definitivně skončily a ve čtvrtek 1. září naše škola přivítala své milé žáky. Podle tradice se žáci všech tříd doprovázení vyučujícími sešli krátce po osmé hodině v tělocvičně školy. Nejprve zazněla státní hymna České republiky. Poté se ujal slova pan ředitel, který přivítal všechny zúčastněné, zvláště prvňáčky doprovázené rodiči či prarodiči. Noví žáčci obdrželi od žáků 9. tříd květiny. Představeni byli také noví vyučující, mezi nimi  i nová zástupkyně ředitele Lenka Wollná.  Krátký pozdrav pronesl i starosta našeho městského obvodu Martin Juroška. Poté se už žáci pod vedením třídních učitelů rozešli do tříd, kde vyslechli organizační pokyny a začali se seznamovat se školním řádem.

Nový školní rok úspěšně začal a přejme si, aby přinesl jen vše dobré.

ŠKOLNÍ ŘÁD PRO ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Aktualizovaný školní řád si můžete přečíst ZDE

Pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků k dispozici ZDE