Výběr stravného – leden 2015

Výběr stravného na měsíc leden v ZŠ

5. 1. 2015     7.00-9.00,     10.00-14.00

6. 1. 2015     7.00-8.00,     11.00-14.00

7. 1. 2015     7.00-8.00,     11.00-12.00

8. 1. 2015     7.00-9.00

Výběr stravného na měsíc leden v MŠ

8. 1. 2015     14.30-16.00

9. 1. 2015     7.00-9.00

Z provozních důvodů budou výjimečně výběry stravného

až v měsíci lednu 2015.

Žádáme strávníky, kteří si chtějí objednat oběd na 5. 1. 2015, aby se přihlásili ke stravování telefonicky, SMS nebo e-mailem. Děkujeme.

Kontaktní údaje:         tel. čísla mobil    733 361 010

pevná linka         596 231 615

e-mail:                jidelna@zsmichalkovice.cz

Renáta Chudá, vedoucí ŠJ

Informace o školské radě

V letošním školním roce začala pracovat nově složená školská rada. Úvodní informaci si můžete přečíst ZDE

Zápis z úvodního jednání k dispozici ZDE

Adventní zpívání

Každoročně počátkem prosince  začíná školnímu pěveckému sboru Michálek kolotoč pěveckých vystoupení. Ani letos tomu nebylo jinak. Začínali jsme již 4. prosince 2014 tradičním vánočním vystoupením v michálkovické knihovně. Společně se členy dramatického kroužku Všetečka vytvořili michálkovičtí zpěváčci  zajímavý program. Bylo to trošku hemžení, protože nejdříve nastoupil celý pěvecký sbor,aby doprovázel koledami vystoupení Všetečky. Někdy zpívali malí,někdy velcí, někdy všichni dohromady.  A jelikož se všechny nacvičené koledy do programu s Všetečkou nevešly, následovalo krátké vystoupení dětského souboru se sólisty a s doprovodem dětských nástrojů, potom vystřídaly malé zpěváčky členky dívčího sboru a nakonec si společně s rodiči zazpívali všichni. V knihovně vystupuje pěvecký sbor vždycky rád, vystoupení je neformální, atmosféra, kterou vytvoří účinkující společně s rodiči, je velice příjemná a není nouze ani o legrační chvilky.Už se všichni těší na další setkání.

Úspěch budoucích výzkumníků na VŠB

Za zmínku určitě stojí návštěva vybraných žáků osmých a devátých tříd na VŠB v Ostravě Porubě. V předchozích článcích zde bylo řečeno, že v naší škole ve spolupráci s lektory vysoké školy proběhl již druhý ročník výukového  programu Kids and Science, ve kterém si žáci zahráli na vědce a výzkumníky a snažili se o výrobu a následnou prezentaci svých vynálezů. A právě s těmi nejlepšími z nich jeli prezentovat naši školu přímo na VŠB.

Už samotné pozvání bylo velkým oceněním, vždyť byli mezi třemi nejlepšími ze všech  ostravských škol, které se projektu zúčastnily. A když získali dvě ocenění odborné poroty, ze tří, které se udělovaly, a jejich tváře se objevily i v regionálním vysílání České televize, jejich nadšení neznalo mezí. Vystavovali a obhajovali své návrhy před návštěvníky z řad zaměstnanců VŠB a před odbornou porotou a třeba jednou mýdlový komín kolektivu Veroniky Tinkové nebo  speciální lednička kolektivu Kristýny Hudečkové  budou skutečně realizovány .Žáci michálkovické základní školy opět ukázali, že se v konkurenci městských základních škol rozhodně neztratí a v mnohém je i předčí.

VOLBY V 9. TŘÍDÁCH

Ve školním rozvrhu mají žáci druhého stupně kromě těžších předmětů, jako například fyzika a chemie, i trošku oddechovější předměty, jako výchova ke zdraví nebo občanská výchova, na kterých takřka není co zkazit, jsou zábavné a bývá v nich hodně aktivit. Jednou takovou aktivitou, kterou jsme si my, žáci devátých tříd, vyzkoušeli v hodinách občanské výchovy, byly volby.

Šlo o tříhodinovou práci, při které jsme se rozdělili do skupinek po přibližně čtyřech lidech a museli jsme na papír ve formátu A1 vytvořit svůj volební transparent. Ten obsahoval název strany, zkratku, její logo a osm problémů Ostravy, kterými se bude strana zabývat.     Pokud Vám taková práce na tři hodiny přijde hodně, zde to ještě nekončí. V poslední třetí hodině se totiž konalo velké ústní prezentování. Všechny skupinky musely v několika minutách předvést svůj transparent, slovně obhájit všechny problémy, které chtějí řešit, a ke konci odpovědět na dotazy, které pokládali ostatní spolužáci či paní učitelka. Nejčastějšími problémy byly například ovzduší Ostravy, bezpečí na ulicích či nezaměstnanost. Hodnotila se celková úprava transparentu, ústní prezentace i problematika, kterou chce strana řešit.

I přes prvotní „šok“, kdy jsme pořádně nevěděli co a jak přesně udělat a byly i nějaké spory, všechny práce dopadly vcelku dobře. V závěrečném vyhodnocování se ukázalo, že každá skupinka něčím vynikla a pořádně odvedená práce byla také patřičně ohodnocena.

Žákyně 9.B třídy Veronika Tinková                              FOTO